Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data/6/a/6a15cfc4-a925-48fe-bd6f-61148477affe/zelenydvor.com/web/wp-content/themes/pixelshop_child/content/blog/single.php on line 5
Späť

Zelený dvor: názov neklame, naozaj je zelený

Vitajte v Zelenom dvore. V dvore centra mesta, ktorý do Starého Mesta prináša zeleň. Zeleň, ktorá je dnes taká cenná. Cenná ako štebot vtákov, ktoré zo svojej terasky začujete. Áno, aj také bude bývanie v tichom zelenom vnútrobloku medzi Obchodnou a Heydukovou ulicou. Na čo všetko sa môžete v Zelenom dvore tešiť?

Brečtanové a vínne steny

Jednou z najpozoruhodnejších čŕt Zeleného dvora sú jeho brečtanové a vínne steny, ktoré obrastajú okolité budovy. Ponúkajú príjemné a inšpiratívne obrazy počas celého roka – v zime aj lete. Navyše, brečtan a vínna réva sú známe svojími schopnosťami čistiť vzduch od škodlivých látok a produkovať kyslík, čo prispieva k zdraviu a pohode bývania.

Zeleň doplnená po výstavbe

Hneď, ako dokončíme váš budúci domov, do okolia vysadíme ďalšiu zeleň v čo najvyššej možnej miere. To prispeje k vytvoreniu hotovej oázy okolo bytového domu a zaručí krásne výhľady z terás. Celá cesta od brány až k novostavbe tak bude sprevádzaná prírodným porastom.

Zelené budú aj strechy

Určite ste už počuli o novodobom fenoméne – zelených strechách. Nielenže izolujú budovy a pomáhajú udržiavať príjemnú teplotu vnútri bytových jednotiek, ale tiež prispievajú k zlepšeniu kvality ovzdušia a absorpcii dažďovej vody. A zároveň ju aj filtrujú: vysoké percento olova, medi a ostatných látok sa zachytí v substráte zelenej strechy a neskončí v podzemnej vode. A preto sú zakomponované aj do našej stavby.

Aké výhody prináša bývanie v dvore plnom zelene?

Je pre človeka prospešné, či už ide o duševné alebo fyzické zdravie. Zeleň pôsobí na psychiku upokojujúco až relaxačne, čo pomáha znížiť stres a úzkosť spojenú s hektickým mestským životom. Prítomnosť zelene fyzicky zlepšuje kvalitu ovzdušia, čo má priaznivý vplyv na dýchacie systémy a celkové zdravie ľudí.

Symbióza s prírodou v centre mesta

Zelený dvor predstavuje revolučný prístup k bývaniu v centre mestskej aglomerácie. Jeho zeleň v okolí, ale aj prelomové technológie v hrubej stavbe, ktoré znižujú CO2 vo vzduchu, robia z tohto miesta jednu z najudržateľnejších nehnuteľností v Starom Meste.

Chcete žiť v domove obklopenom zeleňou?
Vyberte si svoj nový domov v Zelenom dvore
Ďalšie novinky

Máte na nás ďalšie otázky? Nechajte nám kontakt a zodpovieme vám ich.