Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data/6/a/6a15cfc4-a925-48fe-bd6f-61148477affe/zelenydvor.com/web/wp-content/themes/pixelshop_child/content/blog/single.php on line 5
Späť

Stropné kúrenie a chladenie: až 50 % úspora energií

Viete, že teplo nestúpa hore, ale sa šíri od zdroja ďalej? Prúdi všetkými smermi do chladnejšieho materiálu či prostredia podobne ako žiarenie. A práve vďaka tejto vlastnosti je stropné vykurovanie jedno z energeticky najefektívnejších moderných riešení, ktoré doma môžete mať. Vo vykúrenej miestnosti je teplota stropu v priemere len o jeden stupeň vyššia, než teplota vzduchu v miestnosti. A to isté, ale naopak, platí aj o stropnom chladení.

Prečo to tak je?

Stropné vykurovanie a chladenie funguje prostredníctvom inštalácie tepelných, alebo chladivých trubiek v stropnej štruktúre bytu. Trubky sú spojené s kotlom pre vykurovanie alebo chladivou jednotkou pre chladenie. To zabezpečuje, že voda cirkuluje cez trubky a ovplyvňuje teplotu v miestnosti.

Samostatný pasívny domov

Keďže je Zelený dvor novostavbou, mohli sme tento systém integrovať priamo do stropnej štruktúry každého bytu. Vďaka tomu sa teplo či chlad lepšie distribuuje rovnomerne do každej miestnosti. A každý byt je v podstate samostatným pasívnym domom. Na rozdiel od iných stavieb, ktoré stropné vykurovanie a chladenie inštalujú do už existujúcej stropnej štruktúry.

 

Takto vyzerá stropná štruktúra každého bytu, ktorá je schovaná v hrubej stavbe.

 

Aké sú výhody tohto systému?
 • Rovnomerná teplota
  Radiátory či klimatizácia ohrievajú a ochladzujú miestnosť lokálne. Čiže v ich tesnej blízkosti je teplota výrazne iná oproti zvyšku priestoru. Stropné kúrenie a chladenie, naopak, distribuuje teplo aj chlad rovnomerne, vďaka čomu budete mať v celej miestnosti vždy rovnakú teplotu vzduchu.
 • Úspora energií až o 50 %
  Vedeli sme, že tento systém je najlepšou, najmodernejšou a najekonomickejšou alternatívou vykurovania. Ale chceli sme si to poistiť, a preto sme nasimulovali základné výdavky na kúrenie či chladenie bytu, ale aj ohrev teplej vody. A zistili sme, že mesačné platby za energie v porovnaní s inými systémami budú až o 50 % nižšie. Chcete vidieť presné čísla? Opýtajte sa nás na ne počas prehliadky a radi vám zložitú energetickú tabuľku vysvetlíme osobne.
 • Moderný domov
  Keďže je tento vykurovací a chladiaci systém schovaný v strope, ani o ňom nebudete vedieť. Interiér domova tak bude čistejší, krajší, vzdušnejší a nebude vyžadovať zdĺhavé problematické čistenie radiátorov či klimatizácií.
 • Ticho a zdravie vnútri
  Dokonca o vykurovaní či chladení ani nezačujete. Pretože je zabudované priamo v hrubej stavbe, ktorá pohltí ruchy jeho činnosti. Navyše, doma si budete užívať príjemnú teplotu za každého počasia. Bez krku stuhnutého z klimatizácie, rozvírených roztočov, baktérií či prachu z radiátorov.
 • Udržateľnosť na neposlednom mieste
  Nižšia spotreba energií sa nerovná len nižším mesačným nákladom na bývanie, ale aj nižšej tvorbe emisií CO2. A to sa rovná znižovaniu svojej osobnej uhlíkovej stopy a záchrane planéty.

 

Vizuálne pekné a čisté interiéry bez radiátorov či klím sú blahom pre oči.

Chcete bývať v zdravom byte so stropným kúrením a chladením?
Vyberte si svoj nový domov v Zelenom dvore
Ďalšie novinky

Máte na nás ďalšie otázky? Nechajte nám kontakt a zodpovieme vám ich.