Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data/6/a/6a15cfc4-a925-48fe-bd6f-61148477affe/zelenydvor.com/web/wp-content/themes/pixelshop_child/content/blog/single.php on line 5
Späť

Rekuperácia: non-stop čerstvý vzduch

Počuli ste už o syndróme nezdravých budov? Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) ním v roku 2002 trpelo až 60 % obyvateľov Európy a USA. Prejavuje sa častejšími nevoľnosťami, bolesťami hlavy, závratmi, únavou či zníženou efektivitou práce. A to len preto, lebo je v miestnosti viac CO2, než je pre ľudí zdravé.

Naopak, zdravé je pre nás prirodzené prúdenie a neustála výmena vydýchaného vzduchu za čerstvý. Tipnete si správne, či sme na to pri navrhovaní Zeleného dvora mysleli?

Syndróm zdravej budovy

Zelený dvor má priamo v hrubej stavbe zabudovaný systém rekuperácie vzduchu. Funguje tak, že odstraňuje použitý vzduch z vnútra vášho bytu a namiesto toho privedie zvonku čerstvý. Počas tohto procesu sa teplo z použitého vzduchu prenáša do čerstvého vzduchu, čím sa minimalizuje strata tepla a zvyšuje sa energetická efektívnosť bytu.

 


Aké sú výhody tohto systému?
 • Kvalita vzduchu
  Rekuperačné systémy filtrujú vzduch, optimalizujú vlhkosť, odstraňujú prach, peľ a ďalšie alergény, čím vytvárajú čistejší a zdravší domov. Domov bez plesní, alergií a nečistôt vo vzduchu.
 • Úspora energie
  Riadená výmena vzduchu minimalizuje straty tepla a chladu. To vedie k zníženiu nákladov na vykurovanie a chladenie, a to zas vedie k menším mesačným platbám za energie. Ušetrí sa až 95 % tepla z odvádzaného vzduchu a polovica nákladov za vykurovanie.
 • Komfort
  Nepotrebujete niekoľkokrát denne otvárať okná a pravidelne myslieť na vetranie. V zime nevypúšťate práve ohriaty vzduch von a nemrznete, než sa čerstvý ohreje. A po varení máte všetky pachy z domova von, než naskladáte riad do umývačky.
 • Tichý chod
  Najmodernejší rekuperačný systém Zeleného dvora je navrhnutý tak, aby pracoval ticho. V praxi to znamená to, že neruší váš každodenný život a v podstate o ňom ani nezačujete.
 • Udržateľnosť
  A keďže vďaka riadenej výmene vzduchu v domácnosti šetríte energiami, šetríte aj planétu. Pretože miniete menej zdrojov na chod domácnosti, čím prispievate k jej záchrane.
Chcete bývať v zdravom byte s rekuperáciou?
Vyberte si svoj nový domov v Zelenom dvore
Ďalšie novinky

Máte na nás ďalšie otázky? Nechajte nám kontakt a zodpovieme vám ich.