Byt, v ktorom
sa dobre dýcha

Doba čítania 2 min.

Nádych, výdych. Pre niekoho bežná vec či sloboda, pre iných je tento jednoduchý fyziologický úkon podfarbený obavami. Najmä alergici sú od skorej jari do neskorej jesene v strehu, lebo neustála „kýchavica“ im dáva poriadne zabrať. Otvárať, či neotvárať okná? A ak áno, v ktorej časti dňa? V bratislavskom bytovom komplexe Zelený dvor si už takéto otázky ľudia klásť nebudú musieť. ​

Zelený dvor sa nachádza priamo v srdci Bratislavy, v dosahu všetkých benefitov, ktoré jeho obyvateľom blízkosť centra prináša. Napriek tomu bude od ruchu veľkomesta oddelený v uzatvorenom bloku plnom zelene, ktoré vytvorí ilúziu čistej a voňavej prírody. A nielen to, tichý dvor a novostavba s 23 až 27 bytmi rôznej veľkosti ponúka okrem netypických dispozícií bytov aj inovatívne technológie, ktoré maximálne spohodlnia bývanie. Okrem stropného kúrenia a chladenia a vegetačných bezúdržbových striech bude patriť do ich výbavy rekuperácia.

A tu sa vraciame späť k alergikom. No nielen oni si zaslúžia zdravý vzduch. Vo veľkom meste je vyhľadávaný, preto sa oplatí uvažovať o byte, ktorý ho zabezpečí, a to aj bez zbytočných energetických strát, ktorým sa pri klasickom vetraní nevyhnete. Rekuperácia je riadené vetranie. Odvádza znehodnotený vzduch z miestnosti a nahrádza ho novým, čerstvým. Umožňuje pritom využiť teplo odvádzaného vzduchu, čím šetrí náklady na vykurovanie. Privádzaný vzduch je filtrovaný a zbavený prachových častíc. Dva v jednom – čerstvý vzduch a ušetrené peniaze za bývanie. Pridáme aj tretie plus – systém optimalizuje vlhkosť. Takže plesne nebudú mať šancu. Baktérie sa nedostanú do vašich pľúc. A je to na celý rok. Riadené vetranie umožňuje celoročnú ventiláciu vzduchu, je nehlučné a aj vďaka nemu si budete môcť užívať pokojnejší a zdravší spánok. Aj to je bývanie v Zelenom dvore.

Takže si zopakujme.

Rekuperácia umožňuje:

  • Úsporu nákladov – odborníci sa zhodujú na tom, že rekuperáciou môžete získať späť až 95 % tepla, ušetríte až polovicu za vykurovanie.
  • Zlepšenie zdravia – doma bude neustále čerstvý vzduch s optimálnou vlhkosťou, filtre zachytia prach a peľ, alergici môžu zhlboka dýchať.
  • Maximálny komfort bývania – systém bude vetrať za vás, čerstvý vzduch do domu, vydýchaný a kuchynské pachy pôjdu von, oceníte aj jednoduchú obsluhu.

 

K rekuperácii patria aj kvalitné okná. V Zelenom dvore sme sa rozhodli pre veľkoplošné hliníkové okná s trojsklom. Sú skvelou voľbou. Do bytov prinesú dokonalú odolnosť, moderný dizajn, bezúdržbovosť a predovšetkým dlhú životnosť. Izolačné trojsklo zabezpečí tepelnú pohodu v miestnostiach bytu, a to bez kondenzácie a sálania vzduchu na spodnom okraji.

Sformovať pozitíva, a rekuperácia či hliníkové okná s trojsklom k nim patria, ktoré budú tvoriť normu výbavy bytov v Zelenom dvore sú našou úlohou. Vašou môže byť správne rozhodnutie, že náročnejšia investícia na začiatku vám prinesie neskoršie úspory v prevádzke a službách za bývanie.

nadštandardné pohodlie

Váš nový domov

počet izieb /
1
4
cena do /
250 000 €
1 100 000 €